16. 4. 2024
Ulice Technická se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí.

O společenský život – od produkce kulturních akcí po občerstvení – se postará Kulturní centrum Klubovna. Ta připravila hudební či divadelní představení, výstavy, nebo populárně vědecké přednášky, workshopy i program pro děti. Stejně jako v minulém roce se každou druhou sobotu ujmou lektorky z taneční skupiny Prague Roller Girls otevřených lekcí stále populárnějšího tance na bruslích. Novou sezónu odstartuje 16. dubna nabitý program, který od 13 hodin nabídne další ročník tradiční akce Hanami – japonského svátku rozkvetlých sakur, 9. ročník štafetového běžeckého závodu Cross Campus, studentský festival International Day a vše završí večerní koncert kapel Treska Jednoskvrnná a Hello Marcel. Do Technické můžete zamířit každý den, a když vás nezláká plánovaný program, nabízí se třeba pěkná víkendová procházka. Za Vektorem Technická stojí šest institucí zapojených v platformě Kampus Dejvice: České vysoké učení technické, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy, Městská část Praha 6, Národní technická knihovna, Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Jejich cílem je zatraktivnit dejvický areál a propojit v něm přirozeným a zábavným způsobem studentský, vědecký i společenský život.

Šestka