Rektor ČVUT Vojtěch Petráček a generální ředitel TSRI Tuo-Hung Hou za tchajwanskou stranu dnes slavnostně v Betlémské kapli podepsali dva důležité dokumenty. Memorandum o spolupráci a zejména smlouvu o vzniku první zámořské pobočky tchajwanské základny pro školení mezinárodního personálu zabývajícího se vývojem čipů – IC.
Vskutku aprílové počasí panovalo 16. dubna, kdy se opět rozjel program Vektoru Technická.
Výuka architektury na ČVUT se posunula o 50 míst v prestižním univerzitním žebříčku. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí je v Česku na prvním místě. Je také nejlépe hodnoceným oborem na ČVUT.
České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a Akademie múzických umění v Praze (AMU) navázaly exkluzivní spolupráci na poli vědy a umění. ČVUT je vlastníkem kulturního prostoru s názvem Betlémská beseda. Do něj spadá Betlémská kaple a všechny velkorysé sály, které kapli obklopují. Pořádají se zde promoce, koncerty, výstavy, přednášky, slavnostní akty a galavečery. Pro AMU je tento nádherný prostor jednou z možností, kde prezentovat výstupy svých studujících převážně z Hudební a taneční fakulty či představit spolupráce s dalšími uměleckými tělesy.
Vyšlo druhé letošní číslo časopisu ČVUT - Pražské techniky.
V Praze se dnes odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a provozem nukleárních elektráren jinde ve světě. Mezi zahajujícími řečníky sympozia byl i rektor ČVUT v Praze Vojtěch Petráček, sám vystudovaný jaderný fyzik.
Rektor Univerzity Palackého Martin Procházka a rektor ČVUT Vojtěch Petráček ve středu 10. dubna v kavárně pražského knihkupectví Academia slavnostně představili sborník Santini a Itálie.
K jakým chybám může docházet při vizualizaci dat a jak jim předcházet? Jak se dá s daty manipulovat a jak je dobře číst?
Deset let od svého otevření oslavila Síťová multimediální laboratoř (SAGElab) na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Cílem laboratoře je podpora výuky a výchova odborníků v oblastech síťových technologií, multimédií a virtuální reality. Laboratoř navíc vytváří i prostor pro výzkum a vývoj nových síťových aplikací. SAGElab je společným pracovištěm FIT ČVUT a sdružení CESNET. Jaké má současné vybavení a jaké aktivity či projekty řeší?
Soutěžní přehlídka srovnává urbanistické projekty z univerzit ve střední Evropě. 28. ročníku se zúčastnilo 8 vysokých škol ze zemí Visegrádské skupiny. Vítězný tým z polské Wroclawi představil ohleduplnou a nenásilnou revitalizaci jedné ze čtvrtí města Valbřich. Dvě ceny získaly projekty studujících Fakulty architektury ČVUT.

Pages