Ve dnech 29. února až 1. března proběhne v budově Fakulty elektrotechnické na Karlově náměstí 12. ročník konference InstallFest. Tradiční víkendová akce je určena všem nadšencům do Linuxu, počítačů, elektroniky či hardware. Konference se zaměřuje na operační systém Linux a oblast open-source technologií, organizuje ji Studentská Unie ČVUT - klub Silion Hill. Akce se koná se záštitou děkana Fakulty elektrotechnické prof. Petra Páty. Organizátory akce jsou studenti a absolventi FIT a FEL ČVUT
Poprvé ve své historii pořádá ve dnech 28. až 29. února Fakulta informačních technologií ČVUT technologický hackathon HackFIT zaměřený na virtuální realitu, drony, umělou inteligenci, robotiku a otevřená data. Na 24hodinovém hackathonu týmy studentů středních i vysokých škol proniknou do zákulisí fakultního výzkumu a vyzkouší si, jak propojit vědu s podnikáním. Odměnou jim bude 50 tis. Kč a hodnotné ceny od významných sponzorů akce. Akce se koná v budově FIT.
Dne 3. března se od 19.30 hodin v Betlémské kapli uskuteční Jarní koncert ČVUT. Akce se koná pod záštitou rektora ČVUT doc. Vojtěcha Petráčka.
Onemocnění připomínající chřipku, může být velmi nebezpečné zejména pro lidi s oslabeným organismem. Koronavirus se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu tzv. kapénkovou infekcí. Neprojevuje se ihned, ale až po 7 – 14 dnech. Po příjezdu z rizikové oblasti používejte roušku, je doporučena izolace 14 dní, ve které by se měly příznaky respiračního onemocnění tj. dušnost, kašel, teplota, objevit.
Předmětem soutěžního workshopu je řešení nové expozice pro ČVUT na evropských veletrzích pomaturitního a celoživotního vzdělávání – Gaudeamus v Praze, Brně a Bratislavě. Účelem této soutěže je přijít s krásnými, kultivovanými a důstojnými řešeními, atraktivními pro cílovou skupinu středoškolských studentů. Vzniklé návrhy budou důležitým podkladem pro další diskusi o podobě nového stánku. Workshop je určen pro studenty bakalářských a magisterských programů všech fakult a součástí ČVUT v Praze. Soutěžit je možné jako jednotlivec i jako tým.
Zájemci o studium mohou přijít od 26. února do 18. března každou středu na Fakultu strojní ČVUT v Dejvicích. Začátek je vždy v 16.00 hodin na adrese Technická 4, Praha 6. Informace o studiu mohou získat uchazeči přímo od děkana prof. Michaela Valáška a přitom si prohlédnout i fakultní laboratoře.
V srpnu loňského roku dokázal tým CTU-CRAS z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze zvítězit mezi nesponzorovanými týmy v soutěži DARPA Subterranean Challenge Tunnel Circuit a obsadil celkově 3. místo. V nadcházející soutěži, která bude probíhat od 18. do 27. února ve státě Washington (USA), budou odborníci z CTU-CRAS se svými roboty zdolávat vícepodlažní terén, což s sebou přináší úskalí při přechodu mezi podlažími po velmi strmých a úzkých schodech, možným ale velmi obtížným průletem vertikální šachet, nebo nové objekty k detekci, a to včetně lokace zdroje úniku nebezpečného oxidu uhličitého.
České centrum v Londýně pořádá přednáškový cyklus AI Science Café Series, na kterém od ledna do května 2020 vystoupí výzkumníci prof. Michal Pěchouček, Dr. Tomáš Krajník a Dr. Michal Čáp z Fakulty elektrotechnické, Ing. Jan Šedivý z CIIRC a bývalý hostující profesor ČVUT Jonathan Ledgard.
Největší událost světa částicové fyziky, konference ICHEP (International Conference on High Energy Physics), která se koná jednou za dva roky, poprvé v historii zavítá v roce 2020 do Prahy. Letos také Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze oslaví 65 let a štěpný školní jaderný reaktor VR-1 Vrabec si připomene 30 let od prvního spuštění.