Milé studentky, milí studenti, jistě si v dnešní mimořádné situaci kladete otázky, jak budete pokračovat ve vašem studiu. Přestože doba je velmi nejistá a prakticky vše se může měnit, rádi bychom vám poskytli základní informace a jistoty.
Služba BOOKPORT je on-line knihovna, která umožňuje číst tisíce titulů od českých nakladatelů, jako je Nakladatelský dům GRADA, Nakladatelství Portál, Galén, Nakladatelství Jota a dalších. Studentům a zaměstnancům ČVUT stačí zvolit možnost "Přihlásit se prostřednictvím eduID" a vybrat ČVUT.
Rektor ČVUT v Praze doc. Vojtěch Petráček vyzývá studenty, akademické pracovníky a zaměstnance, aby šili roušky pro všechny, kteří jsou v současné době na klíčových pozicích, tedy pro lékaře, lékárníky, prodavačky a další nyní ohrožené profese.
Vážené studentky, vážení studenti, včera jsem vydal příkaz, který radikálně omezil činnost naší univerzity na následující dva týdny. Rád bych vám k tomuto kroku podal podrobnější informaci, abyste porozuměli důležitosti tohoto kroku a důvodům, které nás k němu vedly.
Koronavirus je onemocnění připomínající chřipku, může být velmi nebezpečné zejména pro lidi s oslabeným organismem. Přenáší se z člověka na člověka po úzkém kontaktu tzv. kapénkovou infekcí. Neprojevuje se ihned, ale až po 7 – 14 dnech. Po příjezdu z rizikové oblasti používejte roušku, je doporučena izolace 14 dní, ve které by se měly příznaky respiračního onemocnění tj. dušnost, kašel, teplota, objevit.
Největší událost světa částicové fyziky, konference ICHEP (International Conference on High Energy Physics), která se koná jednou za dva roky, poprvé v historii zavítá v roce 2020 do Prahy. Letos také Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze oslaví 65 let a štěpný školní jaderný reaktor VR-1 Vrabec si připomene 30 let od prvního spuštění.