3. 4. 2024
Martin Řezníček, moderátor ČT -------------------- Česko by podle prezidenta mělo využít všechny přednosti demokratické společnosti, aby posílilo obranyschopnost a odolnost, a pomoct můžou i univerzity. Petr Pavel to řekl na konferenci ČVUT o spolupráci s armádou, akademická obec a vojáci by podle něj měli spojit síly i se soukromými firmami.

Petr Pavel, prezident republiky
--------------------
Mají své výzkumné vývojové kapacity, mají své know-how, mají kontakty v zahraničí, které bychom rozhodně neměli opomenout.

Martin Řezníček, moderátor ČT
--------------------
Armáda podle náčelníka generálního štábu sleduje nové technologie a jejich dopad na válčení. Má k tomu i speciální tým s vysokými školami . Vybrala 47 témat, kterými se budou zabývat.

genpor. Karel ŘEHKA, náčelník Generálního štábu Armády ČR
--------------------
V oblasti umělé inteligence, bylo tady zmíněné zpracování velkých dat, jsou tam ale i věci jako třeba paliva.

Vojtěch Petráček , rektor ČVUT
--------------------
Jeden z projektů, na kterém se pracuje, je monitorování zdravotního stavu vojáků.

Autor:
Milan Brunclík