12. 2. 2024
Vývoj a zavádění nových technologií, vzájemné vzdělávání a zlepšení ochrany měkkých cílů. ČVUT v Praze chce právě na tom spolupracovat s policií. Dnes se na tom dohodl rektor s policejním prezidentem. Více už Ondřej Špalek.

Ondřej ŠPALEK, redaktor

--------------------

Memorandum, které tady v budově rektorátu ČVUT podepsali společně rektor s policejním prezidentem, nese název o vzájemné spolupráci v oblasti rozvoje výzkumu, vývoje, vzdělávání a bezpečnosti. Obě strany se tím podpisem zavazují k prohloubení dlouhodobé spolupráce ve vědecké a výzkumné oblasti a k podpoře bezpečnostního výzkumu, který by měl směřovat k aplikování nových technologií vyvíjených vědci z ČVUT do prostředí policie. Už v minulosti se takhle například povedlo vylepšit ochranu policejních pyrotechniků. Jednou z forem prohloubení té spolupráce bude i to, že budou odborníci z řad policie pořádat konzultace a přednášky pro studenty a naopak odborníci z vysoké školy se budou podílet na vzdělávání policistů. Posílení spolupráce se má zaměřit i na ochranu tzv. měkkých cílů, o které se v poslední době mluví hlavně v souvislosti se střelbou na Filozofické fakultě. ČVUT intenzivně spolupracuje také s armádou.

Autor:
Ondřej Špalek