29. 1. 2024
Svět částicové fyziky, výzkumu laserů, elektrotechniky i robotiky představí středoškolským studentkám letošní akce Staň se na den vědkyní. Program je zaměřený na studentky středních škol, které se zajímají o přírodní a technické vědy. Akce se bude konat 9. února v Praze, program organizují Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská a Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického (ČVUT).

Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě, který vyhlásilo Valné shromáždění OSN v roce 2015 na 11. února. Cílem je připomenout zásadní úlohu žen ve vědě a podpo -řit jejich přístup k vědeckému vzdělání. Smyslem akce je podle ČVUT inspirovat středoškolačky ke studiu přírodovědných a technických oborů a bořit předsudky, které o vědních oborech panují. České vysoké učení technické v Praze je jednou z nejstarších a největších technických univerzit v Evropě. V současné době tvoří zázemí pro osm fakult a více než 19 tisíc studentů. Počet studujících v technických oborech klesá.

Vaše 6