12. 1. 2024
Česko po 13 letech znovu otevře generální konzulát v indické Bombaji. Při své návštěvě univerzity v Džajpuru to řekl premiér Petr Petr Fiala z ODS. Převzal si taky čestný doktorát. Předseda české vlády dnes svou třídenní návštěvu Indie končí, před odletem se ještě v Džajpuru podíval na stavbu centra umělé inteligence, robotiky a kybernetiky, které vzniká ve spolupráci s ČVUT.

Vladimír MAŘÍK, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky

Zhlédli se v tom, jak je náš ústav budován, jak rychle si získal reputaci v Evropě a chtěli by to svým způsobem zreplikovat.

Jaromír Marek, redaktor

Vysvětluje ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Vladimír Mařík. Jeho institut teď poskytuje metodickou pomoc při výstavbě, v budoucnu chce pomoci s vybavením, aby bylo kompatibilní s laboratořemi umělé inteligence v Česku a v Evropě. ČVUT chce naopak v budoucnu využívat potenciál indických vědců. Z Džajpuru Jaromír Marek, Radiožurnál

ČRo - Radiožurnál