12. 10. 2017

V nedávné době během Dne architektury proběhl projekt Bariéra města, který představil studentské projekty ateliéru Cikán z Fakulty architektury ČVUT.
Průtahu v Jaselské ulici, jeho problémům a nástrahám se věnovalo už několik ročníků Dnů architektury, nyní naposledy město spolu s fakultou představilo právě možnosti proměny této ulice v městskou třídu.
I kolínská veřejnost má k průtahu spoustu připomínek.
"Prvním problémem je přecházení, hlavně v Jaselské. Přebíhání čtyřproudové silnice je nebezpečné, pamatuji si tu hodně ošklivou nehodu. Jenže použít podchod? Teď nevím, co je více nebezpečné," popsala obyvatelka Renata Němcová.
Na ošklivý podchod v Jaselské ulici si stěžuje i Natálie Kubelková. "Člověk tam má nepříjemný pocit, po setmění bych tamtudy zcela určitě nešla," podotkla oslovená Kolíňačka. Matěj Tomášek v souvislosti se změnami průtahu pomýšlí na více parkovacích míst.
"To je spousta místa, které by se dalo na parkování využít, kdyby se zrušily dva jízdní pruhy," myslí si.

Autor:
JANA MARTINKOVÁ