1. 10. 2017

Místo před monoblokem Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v pražských Dejvicích se promění 5. října na „závodní okruh" pro formule. Od devíti hodin se tu bude konat Den s formulemi, na kterém studenti představí formuli s elektrickým pohonem týmu eForce FEE Prague Formula, tak i jednosedadlový závodní automobil se spalovacím motorem skupiny CTU CarTech.

Tým CTU CarTech je složený ze čtyř studentů z Fakulty strojní ČVUT v Praze. Letos museli studenti vyvinout nový monokok formule a předělat blok motoru a instalovat čerpadla se suchou mazací skříní. Změnami prošla i palivová nádrž, která je oproti loňsku nižší.

Změn se dočkal i systém elektropneumatického řazení, kde je nově používána směs kyslíku s dusíkem, díky čemuž se zvýšil tlak na 200 barů. Formule týmu eForce FEE Prague Formula vyvíjeli studenti z několika fakult ČVUT. Nejvíce jsou v týmu zastoupeni studenti z Fakulty elektrotechnické.

prazsky.denik.cz