29. 9. 2017

K letošnímu ročníku projektu Den architektury se tradičně připojuje také město Kolín. Součástí jsou i tři zajímavé akce, na které se můžete spolu s rodinou vypravit během pátečního a nedělního odpoledne.

Bariéra města je projekt, který představí studentské projekty ateliéru Cikán z Fakulty architektury ČVUT. Průtahu v Jaselské ulici, jeho problémům a nástrahám se Dny architektury věnovaly již v minulých ročnících a nyní představí možnosti proměny této ulice v městskou třídu. Sraz na akci je v pátek 29. září v 17 hodin v Galerie v zahradě, Sokolská 24.

Potkali se u Kolína, aneb Kolín pro Pražáky je procházka s městským architektem Davidem Mateáskem i pro Nekolíňáky (historické centrum královského města, židovská čtvrť „Jeruzalém na Labi“ se synagogou, příklady moderní architektury (J. Fragner, J. Freiwald a další.) Sraz je v neděli 1. října ve 13 hodin na Karlově náměstí u kašny.

Autor:
Jana Martinková