1. 11. 2023
Vedení ČVUT se jednoznačně distancuje od přednášky slovenského konspirátora Petera Staňka. Ta se konala minulý týden v budově CIIRC (Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky), kde sídlí i Rektorát ČVUT. Vedení ČVUT důrazně prohlašuje, že nemá nic společného s obsahem této přednášky ani s poskytnutím prostoru k této akci. Pronájem prostor budovy CIIRC externím zájemcům je čistě v režii tohoto ústavu.

Na CIIRC se akce konala jako běžný pronájem konferenčních prostor. Na obsahu či podpoře akce se Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky nijak nepodílel. Tvrzení, která zazněla na křtu knihy Petera Staňka, žádným způsobem nereprezentují stanovisko CIIRC ani ČVUT. Do budoucna konání podobné akce na CIIRC a ČVUT vylučujeme. Vedení ČVUT zdůrazňuje, že odmítá jakékoliv dezinformace a konspirační teorie.

Kontaktní osoba:
Jméno: