4. 12. 2019
V úterý dne 10. prosince otevře ve 14.00 hodin slavnostně Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT Laboratoř robotické rehabilitace (budova FBMI, Sportovců 2311, Kladno).

Laboratoř bude sloužit jak pro výuku budoucích fyzioterapeutů, tak k vědeckým účelům. Toto unikátní pracoviště disponuje špičkovými robotickými zařízeními pro obnovu chůze či úchopových funkcí ruky, a to především u pacientů s neurologickými či posttraumatickými diagnózami.

„Díky této mnohamilionové investici se můžeme pyšnit technikou srovnatelnou s nejlépe vybavenými pracovišti rehabilitační péče v České republice a současně jsme první tuzemskou univerzitou s takto komplexně vybavenou rehabilitační laboratoří,“ dodává vedoucí laboratoře Ing. Aleš Příhoda z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

Po slavnostním otevření laboratoře bude následovat křest nové publikace Fyzikální léčebné metody pro praxi, které vydalo nakladatelství Grada.

Kontaktní osoba:
Jméno: