30. 4. 2024
Poslední dubnový víkend 2024 se sportovci ČVUT zúčastnili sportovních univerzitních her (PCU Games) v Antverpách, které pořádala místní Univerzita aplikovaných věd a umění.

Celkem 72 našich sportovců pod taktovkou vedoucího výpravy Zdeňka Valjenta soutěžilo v sedmi sportovních soutěžích v konkurenci 14 zemí, 27 univerzit a 61 týmů. Zahráli si i proti „exotičtějším“ soupeřům jako studentům z Kosova, Iránu či frankofonní Kanady.

Čtyři ze sedmi týmů ČVUT dosáhly i na medailová umístění. Bronzové medaile vybojovala družstva volejbalistů (trenér Petr Musil, kapitán Matyáš Sojka) a volejbalistek (trenér Petr Musil, kapitánka Kateřina Hájková). Na druhém místě se umístily basketbalistky (trenér Antonín Ludvík, kapitánka Michaela Pitrová). Na nejcennější zlatou trofej pak dosáhli naši fotbalisté pod vedením kapitána Jana Svobody.