
Izraelská strana se zajímala zejména o činnost univerzity, vědecké a výzkumné aktivity, fungování transferu znalostí mezi akademickou sférou a průmyslem a o financování inovačních aktivit. Rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček přivítal hosty a představil ČVUT a jeho součásti. Prof. Zbyněk Škvor, prorektor pro vědu, tvůrčí činnost a doktorské studium, seznámil přítomné s konkrétními aktivitami a úspěchy v oblasti inovací a jejich přenosu do praxe. Dále byla prezentována vize transferu technologií a fungování podpory inovací na ČVUT. Na schůzku navázala prohlídka laboratoří Fakulty elektrotechnické ČVUT, kde hosty provázel děkan prof. Pavel Ripka.
Stát Izrael a vybrané univerzity patří ke strategickým partnerům ČVUT, což potvrdil také odborný vzdělávací workshop, který se konal od 20. do 23. listopadu 2018 za účasti izraelských lektorů a členů akademické obce – technologických skautů v Dolních Břežanech. V posledních letech proběhla řada akcí zaměřených na sdílení zkušeností a rozvoj česko-izraelské spolupráce v oblasti vědy a výzkumu, průmyslu a obchodu. Ambicí organizátorů není připravit jen další vzdělávací akci, kde se účastníci dozvědí, jak vznikl „izraelský ekonomický a technologický zázrak“. „Cílem našeho workshopu bylo připravit pro účastníky konkrétní příklady úspěšné praxe a v rámci tematicky zaměřených interaktivních bloků je postupně zapojit do plánování a rozjezdu virtuálních podnikatelských aktivit,“ uvedl Ing. Ivo Stanček, vedoucí odboru pro řízení projektů a transfer technologií Rektorátu ČVUT.
Začátkem roku 2019 naváže ČVUT další iniciativou, kterou je tzv. CIPA – Czech Israeli Partnership, zaměřenou na podporu projektové činnosti mezinárodních studentských týmů pod vedením odborných lektorů z Technionu, ČVUT v Praze a průmyslu.