13. 4. 2021
Do 5. května se mohou studenti magisterských programů a doktorandi ČVUT hlásit do letní školy EuroTech. Samotná akce pak proběhne v termínu od 5. do 9. července 2021. Tematicky bude výuka zaměřena na okruh From Smart Buildings to Smart Cities (SB2SC).

Budovy jsou zodpovědné za velkou část spotřeby energie. Letní škola EuroTech proto navrhuje řešit následující interdisciplinární a systémové otázky:

- Co je to inteligentní budova a ve kterých můžeme uplatnit výzvy v kontextu změny klimatu?

- Jaké jsou sociální a regulační podíly v inteligentních budovách?

- Jak mohou inteligentní budovy přispět k energetické flexibilitě a dostatečnosti?

- Jakým způsobem může vlastní spotřeba (s fotovoltaikou a akumulační kapacitou nebo bez ní) dodávat služby do budovy?

- Jakou roli mohou hrát objekty IoT (Internet věcí) v inteligentních budovách?

- V jakém smyslu lze využít data shromážděná v budově?

- Jaké jsou perspektivy budov v interakci s jejich sousedstvím a městem?

K těmto otázkám bude přistupováno z různých úhlů, od hlavních seminářů, praktických projektů, návštěvy ukázek dobré praxe v reálném životě, skupinových debat, paralelních on-line setkání, výměn zkušeností se zástupci průmyslu, mini-projektů ve skupinách a dokonce i her a dalších aktivit.

Akci pořádá francouzský Energy4Climate Center of Institut Polytechnique de Paris.

Účast na akci je zdarma, registrace předem je nutná.

Více informací najdete zde

Kontaktní osoba: Pavel Ripka